Jazdy električiek i autobusu do stanice Peklo, Mikuláš, čerti, anjeli i občerstvenie. Aj také boli posledné tohtoroční jazdy na našej železničke, ktoré sme zorganizovali v nedeľu 29. novembra 2015 pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Mikuláša.

Hoci počasie tejto akcii veľmi neprialo, našich pravidelných i nových návštevníkov to neodradilo. Práve naopak. Pred každým odchodom do Trenčianskych Teplíc ich na železničnej stanici v Trenčianskej Teplej čakalo toľko, že sa do našej súpravy dvoch električiek rady 411 ani nepomestili.

Stretnutie s jednou najväčších osobností našich dejín, jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici, či občerstvenie na železničnej stanici v Trenčianskych Tepliciach. Takto to u nás vyzeralo na októbrových jazdách našich električiek, ktoré sme zorganizovali v sobotu 10. októbra 2015 pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Ak ste na nich náhodou neboli, v nasledujúcom článku si ich môžete vychutnať spolu s nami.

Súťaž vo varení gulášu, jazdy na ťahačoch kamiónov, či premierová jazda Karosy B 732.1654 do Trenčianskych Teplíc. Aj taký bol prvý ročník súťaže vo varení gulášu, ktorú sme zorganizovali v sobotu 12. septembra 2015. V našej obci to v tento nádherný slnečný deň už od skorého rána široko ďaleko rozvoniavalo gulášom. V areály nášho depa sa s vareškou v ruke a bublotajúcim kotlíkom plným najrôznejších ingrediencií zišlo 8 súťažných tímov, aby si zmerali v súboji o najlepší TREŽkársky guláš.

V júni tohto roku naše železnička oslávila 106. výročie svojho vzniku. Po 3-ročnej prevádzke v režime tematických nostalgických jázd sme vďaka spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom v tomto roku pristúpili k obnoveniu pravidelnej dopravy v režime sezónnych jázd počas letných prázdnin. Na letnú premávku sme nasadili električku 411.901-2 s reklamou na Trenčiansky samosprávny kraj, ktorej cestovný poriadok bol zosúladený s príchodmi a odchodmi vlakov do / z Trenčianskej Teplej.

Jazdy električiek rady 411 do Trenčianskych Teplíc, výstava nákladných automobilov a hasičskej techniky, či sprievod a kultúrny program na futbalovom ihrisku v Trenčianskej Teplej. Aj také boli oslavy 106. výročia Trenčianskej elektrickej železnice, ktoré sa konali v sobotu 27. júna 2015 súbežne s oslavami 660. výročia obce Trenčianska Teplá. Ako to u nás v tento deň vyzeralo? Začítajte sa do nášho článku a dozviete sa viac.

Go to top