Jazdy električiek i autobusu do stanice Peklo, Mikuláš, čerti, anjeli i občerstvenie. Aj také boli posledné tohtoroční jazdy na našej železničke, ktoré sme zorganizovali v sobotu 3. decembra 2016 pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Mikuláša.

Vonku už trochu prituhlo, no pravidelných i nových cestujúcich to od účasti na mikulášskej akcií rozhodne neodradilo. Práve naopak. Na každom spoji sa električková súprava v Trenčianskej Teplej zaplnila natoľko, že sa v nej nedalo ani pohnúť. Podobná situácia bola aj v autobuse Karosa B 732, ktorý premával súbežne s električkou. 

Trojica jázd električiek 411.9 do Trenčianskych Teplíc, občerstvenie i návšteva Svezára Hurbana Vajanského. Taká bola novembrová akcia  na úzkorozchodnej železnici, ktorú sme zorganizovali uplynulú sobotu 19. novembra 2016. Počasie sa tento krát rozhodlo s nami nespolupracovať, takže kto si do batôžka nepribalil aj dáždnik, alebo aspoň bundu s kapucňou, neprišiel domov nasucho. I keď na druhej strane treba povedať, že nikto z cestujúcich nemal vďaka nášmu občerstveniu sucho v hrdle. laughing

Súťaž vo varení gulášu, spolujazdy na ťahačoch kamiónov, či obľúbené jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici. Aj také boli septembrové jazdy električiek rady 411 do Trenčianskych Teplíc, ktoré sme zorganizovali v sobotu 10. septembra 2016.

Ešte sme si ani poriadne neoddýchli od sezónnej premávky a už tu bola ďalšia akcia pre verejnosť. Druhú septembrovú sobotu bolo v areáli nášho depa rušnejšie ako inokedy. Stretlo sa tu totiž niekoľko súťažných tímov, aby si spolu zmeralo sily v súťažnom varení gulášu. Na prvý pohľad to môže znieť jednoducho, no pripraviť chutný guláš za 4 hodiny a zaujať prítomnú portu si vyžaduje spoluprácu všetkých členov súťažného tímu.

Jednokoľajná trať pod Vršatcom patrí k k najmalebnejším tratiam Trenčianskeho kraja. Prvý vlak po nej prešiel 26. októbra 1910. Pravidelná osobná doprava je na nej od februára 2003 zastavená, manipulačné vlaky premávajú v pracovných dňoch podľa potreby. Pri príležitosti 7. diecéznej púte k svätému Joachimovi a Anne sa uplynulú nedeľu bolo možné odviesť nostalgickým vlakom do Lednických Rovní. Jazda Spoločnosti Považskej dráhy Žilina bola doplnkom k letnej víkendovej premávke električky do Trenčianskych Teplíc, ktorá sa teší veľkému záujmu verejnosti.

Poslednú júnovú sobotu sa konalo viacero zaujímavých akcií v blízkom i vzdialenejšom okolí ako napríklad filmový festival v Trenčianskych Tepliciach, či jazda historickým motorovým vlakom v Tisovci a v Brezovej pod Bradlom. No kto sa aj napriek tomu rozhodol zavítať na našu železničku, mohol spolu s nami osláviť úctyhodné 107. výročie našej železničky a zaspomínať si na legendy autobusovej dopravy.

Go to top