Jazdy električiek i autobusu do stanice "Peklo", sv. Mikuláš, čerti, anjeli, dym, zápach síry, ale aj darčeky i občerstvenie. Také bolo posledné tohtoročné podujatie na Trenčianskej elektrickej železničke, ktoré presne podľa plánu jázd odštartovalo v sobotu 2. decembra 2017 pri príležitosti blížiaceho sa sviatku svätého Mikuláša.

Čerstvá snehová nádielka umocňovala predvianočnú atmosféru a celé podujatie bolo také ozajstné. Hlavne večerná jazda v znamení ohňov a svetlíc. Účasť bola hojná a návštevníkov postupne pribúdalo. Na "svoje" si prišiel aj náš pomocný autobus zn. Karosa. Predháňal sa s električkou smerom do Teplíc a aj späť a deti si mávali o dušu.

Súťaž vo varení gulášu, súbežné jazdy ťahačov kamiónov, či obľúbené jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici. Aj také boli septembrové jazdy električiek rady 411 do Trenčianskych Teplíc, ktoré sme zorganizovali v sobotu 9. septembra 2017.

Ešte sme si ani poriadne neoddýchli od sezónnej premádzky a už tu bola ďalšia akcia pre verejnosť. Druhú septembrovú sobotu bolo v areáli nášho depa už od rána poriadne rušno. Postaralo sa o to päť súťažných tímov, ktorí sa rozhodli zabojovať o najlepší trežkársky guláš v tomto roku. Nebolo to však jednoduché, lebo porota hodnotila nie len celkový vizuálny vzhľad, ale aj vôňu, konzistenciu a úpravu mäsa. Aby bol guláš čo najlepší, museli sa do jeho prípravy zapojiť všetci členovia súťažného tímu.

Trenčianska elektrická železnica sa po roku opäť vrátila na stránky cestovných poriadkov ŽSR. Na základe zmluvy s Trenčianskym samosprávnym krajom sme počas leta obnovili pravidelnú víkendovú dopravu elektrickým úzkorozchodným vlakom do Trenčianskych Teplíc. Obyvatelia i návštevníci kúpeľného mesta si tak mohli lepšie naplánovať aktivity v trenčianskoteplickom regióne. Ciele našich cestujúcich boli rôzne. Niektorí sa s nami odviezli za kultúrnym programom, iní sa rozhodli využiť deň na cyklotristiku a turistiku v blízkom i vzdialenejšom okolí. No našli sa aj takí, ktorí k nám zavítali iba kvôli železničke. Teší nás, že našu "električku" využívali aj kúpeľní hostia, ktorí si prišli dopriať oddych a welness v prekrásnom prostredí Trenčianskeho kraja.

Prvú júnovú sobotu sa na Slovensku konalo viacero zaujímavých dopravných i nedopravných akcií. No kto sa rozhodol v tento deň zavítať na našu železničku, mohol osláviť Medzinárodný deň detí v spoločnosti historických úzkorozchodných "električiek", historických automobilov, Velorexov i motocyklov.

Celá akcia sa začala už na poludnie, keď do nášho depa zavítali prví nedočkavci. A keď sme o 12:30 pristavili "električky" k nástupišťu v stanici v Trenčianska Teplá, pomerne rýchlo sa začali zapĺňať našimi návštevníkmi. Niet sa čomu čudovať, veď horúce letné počasie a bezplatné cestovanie pre všetky deti urobili svoje.

Výstava historických hasičských vozidiel, ukážka hasenia horiaceho automobilu, vozenie na živých koňoch, jazdy miniatúrnou električkou i občerstvenie v električkovom depe. Také boli májové jazdy "električiek" do Trenčianskych Teplíc, ktoré sme zorganizovali prvú májovú sobotu pri príležitosti sviatku svätého Floriána - patróna hasičov.

Aj príjemné slnečné počasie prilákalo na našu železničku veľké množstvo pravidelných, ale i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť sobotné popoludnie v regióne Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice. Hoci sme kvôli hasičskej výstave "Fireco 2017" konanej v Trenčíne posunuli prvý odchod historických električiek do kúpeľného mesta o hodinu neskôr, električkové depo sa už napoludnie postupne začalo zapĺňať zvedavými návštevníkmi.

Go to top