Jazdy električiek rady 411.9 do Trenčianskych Teplíc, folklórny program, prehliadka depa i občerstvenie. To bola veľkonočná nedeľa na našej historickej úzkorozchodnej železnici, ktorá v tomto roku pripadla na 1. apríla. Príjemné jarné počasie prilákalo do Trenčianskeho kraja množstvo pravidelných i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť veľkonočné popoludnie nostalgickými jazdami do Trenčianskych Teplíc.

Historická električka sa na prvú jazdu do Trenčianskych Teplíc vydala už tradične o 13:00. Električková súprava bola primerane zaplnená a tak sme našu Karosu nechali odparkovanú na stanici. Hoci bola obloha zamračená, na náladu cestujúcich to vplyv nemalo. Práve naopak. Menší výlet po veľkonočnom obede totiž nejednému z našich návštevníkov padol vhod.

Jazdy historických električiek za vysvedčenie, prehliadka depa, občerstvenie, či fašiangový program v Trenčianskych Tepliciach. Aj také boli februárové jazdy električiek rady 411, ktoré sme zorganizovali uplynulú sobotu 3. februára 2018 pri príležitosti polročného vysvedčenia.

Ani sme sa nenazdali a žiaci i študenti základných a stredných škôl vstúpili do druhej polovice školského roka. Niektorí so samými jednotkami, iní s cieľom zlepšiť sa v predmetoch, ktoré im veľmi nejdú. Aby sme ich odmenili za ich doterajšie úsilie, na prvú februárovú sobotu sme pre ne pripravili jazdy za vysvedčenie. A nie hocijaké. Každý, kto nabral odvahu a doniesol si so sebou svoje vysvedčenie, cestoval v našej električke bezplatne.

"My traja králi ideme k Vám, šťastie, zdravie, vinšujeme Vám.“ Sviatočne vyzdobené električky a traja mudrci z východu, ktorí sa prišli pokloniť malému Ježiškovi. Aj takto by sa dalo charakterizovať prvé tohtoročné podujatie a otvorenie sezóny 2018 i jazdy historických električiek do Trenčianskych Teplíc, ktoré zorganizoval kolektív Trenčianskej elektrickej železnice tradične v sobotu 6. januára na sviatok Zjavenia Pána.

Vianočný advent sa pomaly končil a to bol čas na sviatočné jazdy električiek do kúpeľov. Tak ako vyvrcholenie sezóny patrí sviatku svätého Mikuláša, začiatok sezóny patrí Gašparovi, Baltazárovi a Melicharovi, ktorí každoročne navštevujú túto železničku, aby malým i veľkým cestujúcim pripomenuli význam sviatku Troch kráľov. Potešilo nás, že v túto akciu sme previezli bez mála tisíc návštevníkov.

Go to top