Začiatok júna už tradične patrí oslavám Medzinárodného dňa detí, ktorého myšlienka vznikla v roku 1925 na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajčiarsku. Naša nezisková organizácia pravidelne organizuje rôzne tematické jazdy a Medzinárodný deň detí nie je výnimkou. Prvá júnová sobota sa preto patrila na našej železničke práve deťom, ktoré v tento deň mohli cestovať zdarma. Obľúbené jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc obohatila výstava historických cestných vozidiel, ktoré sa poobede vydali na obľúbenú súbežnú jazdu do kúpeľov.

Prvá májová sobota sa na našej železničke niesla v znamení sviatku svätého Floriána, patróna hasičov. Príležitostné jazdy historických električiek do Trenčianskych Teplíc boli tento krát obohatené o historickú hasičskú techniku z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Nechýbali však ani jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici, vozenie na koňíkoch, či občerstvenie v našom depe.

Príjemné slnečné počasie prilákalo na našu železničku veľké množstvo pravidelných, ale i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť sobotné popoludnie v regióne Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice. Električkové depo sa už doobeda začalo zapĺňať prvými návštevníkmi ku ktorým sa postupne pridali aj prvé historické hasičské automobily rôzneho veku a rôznych značiek z blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

Jazdy električiek rady 411.9 do Trenčianskych Teplíc, folklórny program, prehliadka depa i občerstvenie. To bola veľkonočná nedeľa na našej historickej úzkorozchodnej železnici, ktorá v tomto roku pripadla na 1. apríla. Príjemné jarné počasie prilákalo do Trenčianskeho kraja množstvo pravidelných i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť veľkonočné popoludnie nostalgickými jazdami do Trenčianskych Teplíc.

Historická električka sa na prvú jazdu do Trenčianskych Teplíc vydala už tradične o 13:00. Električková súprava bola primerane zaplnená a tak sme našu Karosu nechali odparkovanú na stanici. Hoci bola obloha zamračená, na náladu cestujúcich to vplyv nemalo. Práve naopak. Menší výlet po veľkonočnom obede totiž nejednému z našich návštevníkov padol vhod.

Jazdy historických električiek za vysvedčenie, prehliadka depa, občerstvenie, či fašiangový program v Trenčianskych Tepliciach. Aj také boli februárové jazdy električiek rady 411, ktoré sme zorganizovali uplynulú sobotu 3. februára 2018 pri príležitosti polročného vysvedčenia.

Ani sme sa nenazdali a žiaci i študenti základných a stredných škôl vstúpili do druhej polovice školského roka. Niektorí so samými jednotkami, iní s cieľom zlepšiť sa v predmetoch, ktoré im veľmi nejdú. Aby sme ich odmenili za ich doterajšie úsilie, na prvú februárovú sobotu sme pre ne pripravili jazdy za vysvedčenie. A nie hocijaké. Každý, kto nabral odvahu a doniesol si so sebou svoje vysvedčenie, cestoval v našej električke bezplatne.

"My traja králi ideme k Vám, šťastie, zdravie, vinšujeme Vám.“ Sviatočne vyzdobené električky a traja mudrci z východu, ktorí sa prišli pokloniť malému Ježiškovi. Aj takto by sa dalo charakterizovať prvé tohtoročné podujatie a otvorenie sezóny 2018 i jazdy historických električiek do Trenčianskych Teplíc, ktoré zorganizoval kolektív Trenčianskej elektrickej železnice tradične v sobotu 6. januára na sviatok Zjavenia Pána.

Vianočný advent sa pomaly končil a to bol čas na sviatočné jazdy električiek do kúpeľov. Tak ako vyvrcholenie sezóny patrí sviatku svätého Mikuláša, začiatok sezóny patrí Gašparovi, Baltazárovi a Melicharovi, ktorí každoročne navštevujú túto železničku, aby malým i veľkým cestujúcim pripomenuli význam sviatku Troch kráľov. Potešilo nás, že v túto akciu sme previezli bez mála tisíc návštevníkov.

Go to top