Súťažné zápolenie vo varená gulášu, jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc, či výstava historických vozidiel. Aj taká bola septembrová akcia na Trenčianskej elektrickej železnici, ktorá sa tešila veľkému záujmu návštevníkov.

Ale poďme pekne po poriadku. Na rozdiel od iných akcií, ktoré začínajú spravidla o jednej popoludní, tradičná súťaž vo varení gulášu začala už skoro ráno. Dobrý guláš sa totiž neuvarí za 5 minút a ak si na ňom majú pochutnať aj návštevníci, musí byť pripravený včas. Okrem Teplanov sa do súťaže zapojili aj tými z Novej Dubnice a Trenčína.

V sobotu 22. júna 2019, dva týždňa po veľkolepých oslavách 110-ročnice, sme zahájili 5. ročník letnej víkendovej prevádzky, ktorá trvala až do nedele 1. septembra 2019. Miestni obyvatelia, turisti i železniční nadšenci sa tak opäť mohli komfortne odviezť z prestupného uzla v Trenčianskej Teplej do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice a spraviť si výlet po meste a jeho okolí. Počasie bolo v tomto období veľmi rozmanité. Spočiatku bolo veľmi horúco, no ku koncu prevládali búrky s dažďom. No i napriek extrémom v počasí sa našou električkou prišlo odviesť pomerne veľké množstvo návštevníkov.

Unikátna elektrická úzkorozchodná trať spájajúca Trenčiansku Teplú s kúpeľným mestom Trenčianske Teplice oslávila v júni úctyhodných 110 rokov. Osobná doprava, ktorá prežila Rakúsko-Uhorsko, obe svetové vojny i Československo, začala v novom tisícročí postupne stagnovať. Štát ju už s jej ďalšou prevádzkou nepočítal a tak sa 10. decembra 2010 vydala električka do kúpeľov v réžii Železničnej spoločnosti Slovensko naposledy. No vďaka nadšencom z neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica úzkorozchodná železnička opäť ožila, čo možno badať na každoročnom náraste počtu návštevníkov a prepravených cestujúcich. A keďže táto trať ma za sebou bohatú históriu, zorganizovali sme prvý júnový víkend 3-dňové oslavy jej 110-ročnice.

Májové jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc už tradične spestrujú dobrovoľní hasiči s historickou i modernou hasičskou technikou a ani tento rok tomu nebolo inak. Druhú májovú sobotu nás svojou návštevou opäť poctili dobrovoľní hasiči z blízkeho i vzdialenejšieho okolia, aby sa návštevníkom odprezentovali nie len so svojou technikou, ale aj ukážkou hasenia požiaru horiaceho auta. Súčasťou akcie boli aj jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici, prehliadka depa, jazdy na koni i občerstvenie.

Jazdy električiek rady 411.9 do Trenčianskych Teplíc, folklórny program, prehliadka depa i občerstvenie. Aj takto by sa dala charakterizovať naša tradičná veľkonočná akcia, ktorá sa každoročne teší veľkému záujmu domácich i zahraničných návštevníkov. a ani tento rok nebol výnimkou. Po troch dňoch dňoch, kedy veriaci v hojnejšom počte navštevovali kostoly, či kalvárie, zaiste padol vhod výlet na Trenčiansku elektrickú železnicu spojený s folklórom a dobrou náladou. A keďže vonku bolo príjemné jarné počasie a obchody boli v tento deň zatvorené, o návštevníkov rozhodne nebola núdza.

Go to top