1.5.2022 začína pravidelná víkendová letná prevádzka električky. | Ponúkame Vám možnosť návštevy depa električiek počas pravidelnej letnej víkendovej prevádzky v čase od 15.00 do 16.00 hod a 17.00 do 18.00 hod.

Trenčianska elektrická železnica dnes ukončila letnú prevádzku, previezla viac ako 11.000 cestujúcich


Trenčianska elektrická železnica dnes ukončila letnú prevádzku, previezla viac ako 11.000 cestujúcich

TRENČIANSKA TEPLÁ – TRENČIANSKE TEPLICE. Dnešnou podvečernou jazdou ukončuje Trenčianska elektrická železnica plán tohtoročnej letnej turistickej prevádzky. Jazdy sa tešili záujmu nielen obyvateľov okolitých obcí a miest. Jazdy obľúbenej električky využili aj kúpení hostia z celého Slovenska, ubytovaní V Trenčianskych Tepliciach.

Vyhľadávaná turistická atrakcia začala v tomto roku letne pravidelne premávať 5. júna 2021 a premávala počas víkendov a štátnych sviatkov. Elektrický vlak odjazdil na trati 1776 km a 7696 priecestí. Až 1600 hodín odpracoval personál počas tohtoročnej prevádzky. Čo je najdôležitejšie, záujem o jazdy prejavili cestujúci aj počas týchto štyroch mesiacov. Spolu sa previezlo neuveriteľných 11.251 ľudí.

Príležitostné jazdy električky by neboli možné najmä bez podpory a finančnej dotácie Trenčianskeho samosprávneho kraja a tiež Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice a obce Trenčianska Teplá.

 

Share this post

X