Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Prvá online jazda na Trenčianskej elektrickej železnici


Prvá online jazda na Trenčianskej elektrickej železnici

Zatiaľ čo pred 2 rokmi sme vás o takomto čase už dávno pozývali na obľúbené veľkonočné jazdy úzkorozchodnou električkou do Trenčianskych Teplíc, súčasná pandemická situácia nám takéto niečo ešte stále neumožňuje. Aby ste však nestratili úplný kontakt s električkou, nezisková organizácia Trenčianska elektrická železnica zorganizovala v sobotu 27. marca 2021 svoju historicky prvú online jazdu.

Aj napriek platnému zákazu vychádzania však električka nebola úplne prázdna. Túto netradičnú jazdu si prišli vychutnať predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a poslanec NRSR Jaroslav Baška, poslanec NRSR, Trenčianskeho samosprávneho kraja a rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka Jozef Habánik a na spiatočnej ceste sa s električkou odviezla aj primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Farajková Ďurmeková a výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice Michaela Fedorová. Motorvodičom bol tentokrát samotný riaditeľ neziskovej organizácie Dušan Nosál.

Jazda smer: Trenčianska Teplá > Trenčianské Teplice
Jazda smer: Trenčianské Teplice > Trenčianska Teplá
X