Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Hasiči opäť sprevádzali električku pri súbežnej jazde.


Hasiči opäť sprevádzali električku pri súbežnej jazde.

Trenčianska elektrická železnica (TREŽ) splnila sľub a pripravila pre svojich priaznivcov obľúbenú sprievodnú jazdu elektrického vlaku a hasičov. Do Trenčianskej Teplej prišli TREŽ-ku podporiť okrem domácich aj dobrovoľní hasiči a iní podporovatelia z Trenčianskych Teplíc, Hornej Poruby, Bolešova, Pruského a tradične aj z Bytče. Organizátorov potešila návšteva krajského predsedu Dobrovoľnej požiarnej ochrany Trenčín Jána Siváka. Svätofloriánska električka sa tak stala jednou z najlepších kultúrnych akcií v obci počas prebiehajúceho roka, čo potvrdili davy návštevníkov pohybujúce sa v okolí tzv. depa električiek, alebo vezúc sa priamo turistickou atrakciou na koľajniciach do kúpeľného mesta a späť.

Návštevníci sa mohli počas dňa odviezť malou električkou, ktorá spolu prešla za deň desiatky kilometrov a odviezla tak množstvo detí, ale aj dospelých. O ukážku hasenia požiaru sa postarali dobrovoľní hasiči z Trenčianskej Teplej, ktorí oheň pomerne rýchlo dostali pod kontrolu. Tých najmenších potešila aj výstava hasičskej techniky. Hlavným bodom programu bola súbežná jazda električky a hasičských vozidiel z Trenčianskej Teplej do Trenčianskych Teplíc a späť.

Riaditeľ Trež Dušan Nosál a jeho zástupca Martin Bielik boli s priebehom akcie opäť spokojní a pozitívne ich prekvapil aj celkový počet cestujúcich, ktorí sa električkou počas podujatia odviezli. „Električka“ a posilový autobus TREŽ prepravili počas dnňa približne 700 cestujúcich. “Moje poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na akcii zúčastnili a samozrejme aj všetkým podporovateľom TREŽ, sponzorom a cestujúcim. Vďaka patrí všetkým dobrovoľným hasičom, vrátane návštevy z krajskej organizácie DPO Trenčín, policajnému zboru za bezproblémovú súbežnú jazdu a samozrejme všetkým dobrovoľníkom, bez ktorých by nebolo možné takúto akciu zrealizovať,” poďakoval prítomným Dušan Nosál.

Trenčiansku elektrickú železnicu počas celého roka finančne podporuje Trenčiansky samosprávny kraj, Obec Trenčianska Teplá a Mesto Trenčianske Teplice cez Oblastnú organizáciu cestovného ruchu Trenčianske Teplice.

X