Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Mikulášska električka a stovky nadšených návštevníkov v zasnežených jazdách do stanice “Peklo”


Mikulášska električka a stovky nadšených návštevníkov v zasnežených jazdách do stanice “Peklo”

V sobotu 2. decembra 2024 sa opäť konalo už tradične najviac navštevované podujatie organizované Trenčianskou elektrickou železnicou. Stanicu „Peklo“ v Trenčianskych Tepliciach navštívili anjeli, čerti a samozrejme aj sv. Mikuláš s balíčkami, ktoré potešili stovky detí, ale aj ich rodičov a starých rodičov.

Záverečné tohtoročné podujatie “TREŽ-károv” prilákalo, aj po vzhliadnutí už tradičného pozývacieho videa, stovky návštevníkov. Celé rodiny zaplnili elektrický vlak aj posilový autobus počas troch jázd zo železničnej stanice v Trenčianskej Teplej. V kúpeľnom meste ich tam potom čakala rozprávková atmosféra, ktorú dokonale dotvárali snehové vločky, aj keď išlo o stanicu “Peklo”. Protagonisti odohrali scénku, ktorá dotvárala pozývacie video a očakávané balíčky opäť čerti neukradli a tak balíčky skončili v rukách nadšených detí. Rozžiarené oči detí, úsmevy rodičov a starých rodičov potešili organizátorov a odštartovali tak vianočné obdobie, ktoré je plné pohody a detskej radosti.

Organizátorov prišla osobne podporiť primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková, starosta obce Trenčianska Teplá Milan Berec a starosta Omšenia Alojz Marček. Samozrejme nemohlo chýbať v chladnom počasí ani občerstvenie v podobe čaju a vianočného punču. Celkovo Trenčianska elektrická železnica počas podujatia odviezla takmer 1000 cestujúcich, čo je v súvislosti s nepriaznivým počasím úctyhodné číslo.

Podujatie sa uskutočnilo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, obce Trenčianska Teplá a mesta Trenčianske Teplice, prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice a iní sponzori.

X