Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Začiatok pravidelnej letnej prevádzky 2023


Začiatok pravidelnej letnej prevádzky 2023

TRENČIANSKA TEPLÁ – TRENČIANSKE TEPLICE. Pravidelná letná prevádzka Trenčianskej elektrickej železnice (TREŽ) „odštartovala aj v roku 2023, opäť s najväčšou podporou Trenčianskej župy a s predĺženou sezónou.

 

Prvý vlak pravidelnej letnej víkendovej prevádzky Trenčianskej elektrickej železnice symbolicky vypravil starosta obce Trenčianska Teplá Ing. Milan Berec. a „električku“ bude môcť verejnosť v rámci letnej sezóny využívať až do septembra. Obyčajné cestovné je 1 euro, zľavnené 50 centov a deti do 6 rokov 10 centov. V rámci každého jedného dňa „električka“ odjazdila 4 jazdy smerom z Trenčianskej Teplej do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice a späť. A ako sme písali hneď v úvode, prvá jazda električky bola výnimočná. Keďže elektrický vlak riadil riaditeľ železničky Dušan Nosál a o originálne vypravenie vláčiku sa postaral starosta obce Trenčianska Teplá Milan Berec.

Trenčiansky samosprávny kraj patrí dlhodobo k veľkým podporovateľom električky, preto už 9 rokov prispieva každoročne na jej prevádzku sumou 25 000 eur. Okrem toho električku podporuje aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice a Obec Trenčianska Teplá.

X