PRAVIDELNÁ LETNÁ VÍKENDOVÁ PREVÁDZKA 2024 ZAČÍNA DŇOM 1.5.2024 A KONČÍ 1.9.2024. SPOJE NÁJDETE NA TEJTO STRÁNKE V SEKCII „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“ A TIEŽ V CESTOVNOM PORIADKU  ŽSR A VO VŠETKÝCH VYHĽADÁVAČOCH SPOJENIA TAK, AKO PRI BEŽNOM VYHĽADÁVANÍ VLAKOV A AUTOBUSOV. 

Prázdninový motoráčik na Lednické Rovne


Prázdninový motoráčik na Lednické Rovne

V mene občianskeho združenia Veterány.EU Vás srdečne pozývame na mimoriadne jazdy prázdninovým motoráčikom na trati ŽSR č. 124 Trenčianska Teplá – Lednické Rovne, ktoré sa uskutočnia v sobotu 28. júla 2018 v rámci 9. diecéznej púte k svätému Joachimovi a Anne v Lednických Rovniach. Akcia sa koná v spolupráci s obcou Lednické Rovne a cestovný poriadok motorového vlaku je zosúladený s víkendovými jazdami električky do Trenčianskych Teplíc.

Prvý spoj vyrazí z Trenčianskej Teplej o 09:45 a dopraví Vás k viacerým turistickým cieľom v malebnom prostredí Bielych Karpát – pozostatky lesnej železnice v Ľuborčianskej doline, malebný kostolík v Pomínovci, Letecké múzeum v Slávnici, majestátne Vršatské bradlá, hrad Lednica a ďalšie. V Lednických Rovnaich sa môžete poprechádzať po botanickom parku, navštíviť areál HuntyFish s mini ZOO, alebo sa osviežiť na tamojšom kúpalisku. Pre železničných cestovateľov sú pripravené fotozastávky podľa cestovného poriadku.

Spiatočný odchod z Lednických Rovní o 12:30 a miestni obyvatelia z okolia železničky si vďaka mimoriadnemu vlaku môžu spraviť výlet do Trenčianskych Teplíc. Po príchode do Trenčianskej Teplej ich o 14:00 odvezieme s električkou do kúpeľov, kde si počas cca  2,5 hodinovej prestávky môžu spraviť individuálny program. Prípoj električky z Trenčianskych Teplíc k motorovému vlaku je o 17:00. V električke platí bežné cestovné letnej víkendovej prevádzky.

Podvečerný spoj odchádza z Trenčianskej Teplej o 17:45 a pohodlne Vás dopraví na večernú pútnickú svätú omšu v Lednických Rovniach. Svätú omšu so začiatkom o 19:00 v areáli barokovej kaplnky svätej Anny celebruje kancelár biskupského úradu v Nitre ThDr. Marcel Cíbik, PhD. Po jej skončí Vás vláčik motoráčik o 20:30 odvezie späť do Trenčianskej Teplej.

Ďalšie informácie o akcií a tipy na zaujímavé turistické ciele v okolí železničky nájdete v pozvánke združenia.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Daniel Kusák

Share this post

X