Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu formou poukázania vašich 2% daní. Tak ako sa v reálnom živote každého z nás premietli zvýšené ceny materiálu a energií, rovnako tento trend trápi aj Trenčiansku elektrickú železničku. Ak by ste sa rozhodli podporiť našu činnosť poukázaním svojich 2% z Vašich daní, veľmi nás potešíte a pomôžete nám toto ťažké obdobie prekonať. Potrebné editovateľné tlačivá nájdete na tejto stránke pod týmto oznamom v záložke 2%.    Vopred Vám veľmi pekne ďakujeme.    Už teraz sa tešíme na ďalšie konané podujatie a o termíne jeho konania vás budeme včas informovať.

Robur LO 3000


Robur LO 3000

Robur LO 3000 sa vyrábal v bývalej NDR, v podniku WEB Robur Werke Zittau od 1974 a do roku 1982 sa okrem benzínu začali dodávať aj so vznetovým motorom. Nosnosť vozidla bola 3 000 kg čím ho predurčovala na rozvoz chleba a pečiva. Československá pošta ho využívala rozvoz pošty a balíkov a podniky ho využívali na účely vnútropodnikovej dopravy.

Vozidlo v našej zbierke má od výroby zabudované špeciálne zariadenie na vyhľadávanie porúch vysokého a nízkeho napätia káblov. Zariadenie je kompletné a funkčné s kompletnou dokumentáciou. Zariadenie je schopné vygenerovať napätie o hodnote až 110 000 V (110 kV).

Výrobcom zariadenia bola firma RFT v bývalej NDR.

Rok výroby: 1980

Motor: benzínový, 3 345 cm3, vzduchom chladený

Spotreba paliva: 19,1 litra na 100 km pri rýchlosti 57 km / hod.

Maximálna rýchlosť: 84 km ú hod.

Zvláštna výbava: meranie elektrických porúch

Share this post

X