Pravidelná letná víkendová prevádzka je od 1. mája 2026 spustená.   Zároveň je v popoludňajších hodinách počas pobytu električky v železničnej stanici Trenčianska Teplá pre Vás otvorené depo električiek s dopravnou expozíciou.               Príjemnou novinkou tohto ročnej letnej víkendovej prevádzky  je otvorenie toaliet v železničnej stanici Trenčianske Teplice počas pobytu električky v železničnej stanici.         Najbližšia plánovaná akcia je v sobotu 20.júna 2026 a to „ELEKTRIČKA S VETERÁNMI“ .                 Upozornenie:  železničná stanica v Trenčianskych Tepliciach je prístupná verejnosti iba počas víkendov a štátnych sviatkov, ktoré sú dňom pracovného pokoja od 1.5.2026 do 30.8.2026 vrátane a to v čase od 09:00 hod do 19:00 hod.       V inom čase je do priestorov železničnej stanice vstup zakázaný, rovnako tak prechádzanie cez priestory žel. stanice, koľajisko a venčenie psov. Objekt je chránenou kultúrnou pamiatkou a je strážený kamerovým a bezpečnostným systémom so záznamom.      Ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie zákazu vstupu.

Mimoriadne obľúbená “Mikulášska električka” počas troch obojsmerných jázd prepravila 1600 návštevníkov


Mimoriadne obľúbená “Mikulášska električka” počas troch obojsmerných jázd prepravila 1600 návštevníkov

Tradične najviac navštevované podujatie organizované Trenčianskou elektrickou železnicou n. o. opäť po roku prilákalo davy návštevníkov. “Stanicu Peklo” v Trenčianskych Tepliciach navštívili anjeli, čerti a samozrejme aj sv. Mikuláš s balíčkami, ktoré potešili stovky detí, ale aj ich rodičov, či starých rodičov.

Doslova aj celé rodiny zaplnili elektrický vláčik, aj tzv. posilový autobus počas troch jázd zo železničnej stanice v Trenčianskej Teplej. V kúpeľnom meste ich tam potom čakala priam rozprávková atmosféra. Protagonisti odohrali scénku, ktorá dotvárala pozývacie video a očakávané balíčky opäť čerti neukradli a ocitli sa v rukách nadšených detí. Rozžiarené oči detí, úsmevy rodičov a starých rodičov potešili organizátorov a odštartovali tak vianočné obdobie, ktoré je plné pohody a detskej radosti.

Organizátorov a mnohých dobrovoľníkov prišli podporiť primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková, starosta obce Trenčianska Teplá Milan Berec a starosta obce Omšenie Alojz Marček. Samozrejme nemohlo chýbať v chladnom počasí ani občerstvenie v podobe chutného čaju a vianočného punču. Celkovo Trenčianska elektrická železnica n. o. dnes prepravila neuveriteľných 1600 cestujúcich, čo je úctyhodné číslo a bola to druhá najviac navštívená akcia v celej histórii organizovania “Mikulášskej električky”. Týmto úspešným podujatím sa tiež končí sezóna jázd TREŽ v roku 2024. “Ďakujem všetkým, ktorí nás podporujú za ich priazeň ku nám dnes, ale aj počas celého roka. Naša vďaka patrí za to, že nás podporovali či už naši sponzori, alebo cestujúci. Srdečne ďakujeme aj všetkým nadšencom a personálu, pretože bez nich by to nebolo možné. Nemôžeme zabudnúť oceniť spoluprácu s Mestskou políciou Trenčianske Teplice a s miestnymi dobrovoľnými hasičmi. Všetkým prajem krásne prežitie vianočných sviatkov, ukončenie roka a vykročenie tou správnou nohou do roka nového,” poďakoval a poprial Dušan Nosál, riaditeľ Trenčianskej elektrickej železnice n. o.

 

Článok, video-reportáž, propagáciu a fotografie poskytol internetový portál „Impulz.press„,  za čo kolektív Trenčianskej elektrickej železnice úprimne ďakuje.