Pravidelná letná víkendová prevádzka je od 1. mája 2026 spustená.   Zároveň je v popoludňajších hodinách počas pobytu električky v železničnej stanici Trenčianska Teplá pre Vás otvorené depo električiek s dopravnou expozíciou.               Príjemnou novinkou tohto ročnej letnej víkendovej prevádzky  je otvorenie toaliet v železničnej stanici Trenčianske Teplice počas pobytu električky v železničnej stanici.         Najbližšia plánovaná akcia je v sobotu 20.júna 2026 a to „ELEKTRIČKA S VETERÁNMI“ .                 Upozornenie:  železničná stanica v Trenčianskych Tepliciach je prístupná verejnosti iba počas víkendov a štátnych sviatkov, ktoré sú dňom pracovného pokoja od 1.5.2026 do 30.8.2026 vrátane a to v čase od 09:00 hod do 19:00 hod.       V inom čase je do priestorov železničnej stanice vstup zakázaný, rovnako tak prechádzanie cez priestory žel. stanice, koľajisko a venčenie psov. Objekt je chránenou kultúrnou pamiatkou a je strážený kamerovým a bezpečnostným systémom so záznamom.      Ďakujeme za pochopenie a rešpektovanie zákazu vstupu.

Mikulášska električka a stovky nadšených návštevníkov v zasnežených jazdách do stanice “Peklo”


Mikulášska električka a stovky nadšených návštevníkov v zasnežených jazdách do stanice “Peklo”

V sobotu 2. decembra 2024 sa opäť konalo už tradične najviac navštevované podujatie organizované Trenčianskou elektrickou železnicou. Stanicu „Peklo“ v Trenčianskych Tepliciach navštívili anjeli, čerti a samozrejme aj sv. Mikuláš s balíčkami, ktoré potešili stovky detí, ale aj ich rodičov a starých rodičov.

Záverečné tohtoročné podujatie “TREŽ-károv” prilákalo, aj po vzhliadnutí už tradičného pozývacieho videa, stovky návštevníkov. Celé rodiny zaplnili elektrický vlak aj posilový autobus počas troch jázd zo železničnej stanice v Trenčianskej Teplej. V kúpeľnom meste ich tam potom čakala rozprávková atmosféra, ktorú dokonale dotvárali snehové vločky, aj keď išlo o stanicu “Peklo”. Protagonisti odohrali scénku, ktorá dotvárala pozývacie video a očakávané balíčky opäť čerti neukradli a tak balíčky skončili v rukách nadšených detí. Rozžiarené oči detí, úsmevy rodičov a starých rodičov potešili organizátorov a odštartovali tak vianočné obdobie, ktoré je plné pohody a detskej radosti.

Organizátorov prišla osobne podporiť primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková, starosta obce Trenčianska Teplá Milan Berec a starosta Omšenia Alojz Marček. Samozrejme nemohlo chýbať v chladnom počasí ani občerstvenie v podobe čaju a vianočného punču. Celkovo Trenčianska elektrická železnica počas podujatia odviezla takmer 1000 cestujúcich, čo je v súvislosti s nepriaznivým počasím úctyhodné číslo.

Podujatie sa uskutočnilo s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, obce Trenčianska Teplá a mesta Trenčianske Teplice, prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice a iní sponzori.