Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Trenčianska elektrická železnica na vlnách RTVS


Trenčianska elektrická železnica na vlnách RTVS

Dnes sa budeme pozerať na okolie Trenčianskych Teplíc cez okná elektrického vlaku. Krásna lokálka tam premáva už od roku 1909, koľaje vedú z Trenčianskej Teplej až do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice. Trať má len šesť kilometrov a už jej niekoľkokrát hrozil umieráčik. Našťastie vstala z popola a od minulého roka nabrala nový dych. Až do 4. septembra sa na nej môžete povoziť počas sobôt a nedieľ.“ Taký bol úvod rozhlasovej reportáže „Putujeme elektrickou železničkou“, ktorú ste si mohli vypočuť v sobotu 30. augusta 2016 krátko po 11:00 na vlnách Rádia Regina Bratislava v rámci relácia Panoráma.

Trenčiansku elektrickú železnicu v minulosti využívali návštevníci a pracovníci kúpeľov. Dnes slúži najmä turistom, ktorí tieto jazdy spájajú so zaujímavým výletom. Moderátorovi RTVS Martinovi Jurčovi prezradil viac riaditeľ našej neziskovej organizácie Dušan Nosál.

 

 

Letná víkendová premávka potrvá až do nedele 4. septembra 2016. Z dôvodu veľkého záujmu cestujúcej verejnosti pre Vás už zajtra (13. augusta 2016) vypravíme súpravu dvoch električiek. Tešíme sa na Vás.

Za peknú reportáž ďakujeme Martinovi Jurčovi z RTVS.

X