Kolektív Trenčianskej elektrickej železnice vám ďakuje za prejavenú priazeň v roku 2023 a teší sa na sezónu „električky v roku 2024.     Najbližšia plánovaná jazda je 6.1.2024 – „Trojkráľová električka“

Trenčianska elektrická železnica na vlnách RTVS


Trenčianska elektrická železnica na vlnách RTVS

Dnes sa budeme pozerať na okolie Trenčianskych Teplíc cez okná elektrického vlaku. Krásna lokálka tam premáva už od roku 1909, koľaje vedú z Trenčianskej Teplej až do kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice. Trať má len šesť kilometrov a už jej niekoľkokrát hrozil umieráčik. Našťastie vstala z popola a od minulého roka nabrala nový dych. Až do 4. septembra sa na nej môžete povoziť počas sobôt a nedieľ.“ Taký bol úvod rozhlasovej reportáže „Putujeme elektrickou železničkou“, ktorú ste si mohli vypočuť v sobotu 30. augusta 2016 krátko po 11:00 na vlnách Rádia Regina Bratislava v rámci relácia Panoráma.

Trenčiansku elektrickú železnicu v minulosti využívali návštevníci a pracovníci kúpeľov. Dnes slúži najmä turistom, ktorí tieto jazdy spájajú so zaujímavým výletom. Moderátorovi RTVS Martinovi Jurčovi prezradil viac riaditeľ našej neziskovej organizácie Dušan Nosál.

 

 

Letná víkendová premávka potrvá až do nedele 4. septembra 2016. Z dôvodu veľkého záujmu cestujúcej verejnosti pre Vás už zajtra (13. augusta 2016) vypravíme súpravu dvoch električiek. Tešíme sa na Vás.

Za peknú reportáž ďakujeme Martinovi Jurčovi z RTVS.

Share this post

X