Pravidelná víkendová prevádzka na Trenčianskej elektrickej železnici – „električky“ počas víkendov a štátnych sviatkov v roku 2024 je spustená od 1.5.2024 a potrvá do 1.9.2024.     Cestovný poriadok nájdete na tejto stránke v sekcii „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“, tiež v cestovnom poriadku ŽSR a aplikáciach vyhľadávania spojenia.    Tešíme sa na Vás.     Najbližšie pripravované podujatie je 22.6.2024 „115 rokov prevádzky“

Lokomotíva DH 100


Lokomotíva DH 100

Vyrobená ZTS Martin, závod 11 Hliník nad Hronom.

Rok výroby 1989, výrobné číslo 2, hmotnosť lokomotívy 14t, max. ťažná sila 38 kN, maximálna rýchlosť 18 km/h, výkon motora 74 kW.

Vozidlo bolo darované Holdingom ZVS v Dubnici nad Váhom a súčasným vlastníkom lokomotívy je TREŽ, n.o. Súčasne s lokomotívou DH 100 nám bol darovaný aj plošinový vozeň uspôsobený na prepravu munície, ktorá sa vyrábala vo veľkom v časoch, kedy úzkorozchodná železnička fungovala ako vnútro podniková doprava v ZVS. V súčasnej dobe už nie je v bývalej ZVS Dubnica nad Váhom trať, zostalo len úzkorozchodné depo bez koľají a táto lokomotíva zostala v takomto stave zachovaná. Bude ju však potrebné opraviť, nakoľko má prasknutý blok motora a chýbajú komponenty hydrostatických prevodníkov, rôzne potrubia, hadice a pod.

Foto: Jaroslav Filo

 

X