PRAVIDELNÁ LETNÁ VÍKENDOVÁ PREVÁDZKA 2024 ZAČÍNA DŇOM 1.5.2024 A KONČÍ 1.9.2024. SPOJE NÁJDETE NA TEJTO STRÁNKE V SEKCII „CESTOVNÝ PORIADOK A TARIFA“ A TIEŽ V CESTOVNOM PORIADKU  ŽSR A VO VŠETKÝCH VYHĽADÁVAČOCH SPOJENIA TAK, AKO PRI BEŽNOM VYHĽADÁVANÍ VLAKOV A AUTOBUSOV. 

Lokomotíva DH 100


Lokomotíva DH 100

Vyrobená ZTS Martin, závod 11 Hliník nad Hronom.

Rok výroby 1989, výrobné číslo 2, hmotnosť lokomotívy 14t, max. ťažná sila 38 kN, maximálna rýchlosť 18 km/h, výkon motora 74 kW.

Vozidlo bolo darované Holdingom ZVS v Dubnici nad Váhom a súčasným vlastníkom lokomotívy je TREŽ, n.o. Súčasne s lokomotívou DH 100 nám bol darovaný aj plošinový vozeň uspôsobený na prepravu munície, ktorá sa vyrábala vo veľkom v časoch, kedy úzkorozchodná železnička fungovala ako vnútro podniková doprava v ZVS. V súčasnej dobe už nie je v bývalej ZVS Dubnica nad Váhom trať, zostalo len úzkorozchodné depo bez koľají a táto lokomotíva zostala v takomto stave zachovaná. Bude ju však potrebné opraviť, nakoľko má prasknutý blok motora a chýbajú komponenty hydrostatických prevodníkov, rôzne potrubia, hadice a pod.

Foto: Jaroslav Filo

 

Share this post

X